Afta kezelése polarizált fényterápiával

2024.09.26.

Az afta egy kisméretű, sárgás, fehéres színű elváltozás a szájüregben, alapvetően egy baktériumokkal felülfertőzött seb. Előfordulhat az orca belső felszínén, a nyelven, az ajkak belső felszínén, a garat és a lágy szájpad nyálkahártyáján.
Egy hámfosztott területről van szó, amelyet piros gyulladt udvar vesz körül.
Az afta úgy jön létre, hogy a pici hámsérülés, amely egy kisebb méretű seb, baktériumokkal felülfertőződik. Ez egy ártalmatlan, néhány négyzetmilliméter nagyságú elváltozás, amely az emberek kb. 20%-át érinti, azonban rendkívül fájdalmas lehet.

A herpesszel ellentétben, az afta mindig a szájon belül helyezkedik el. Általában nem jár lázzal és nyirokcsomó megnagyobbodással.

Az afta kialakulásának okai

Sokszor vitaminhiány okozza az aftát, mint pl. B12-vitamin-, cink- és vashiány. Ha valaki érzékeny bizonyos élelmiszerekre, például a paradicsomra vagy a citrusfélékre, ezek is okozhatják az afta kialakulását.
A leggyakoribb oka azonban a nyálkahártya felsértése egy fogunk, vagy fogpótlásunk által, amelyet még nem szokott meg a szervezetünk. Stresszes életmód és immunológiai problémák is szerepet játszhatnak, csakúgy, mint a herpesz vírus jelenléte, amely hajlamosít az afta megjelenésére. Egyes fogkrémek tartalmazhatnak irritáló összetevőket (SLS), amelyek szintén érzékenyebbé tehetik a nyálkahártyát. Hormonális változások, mint menstruáció, menopauza, terhesség, fogamzásgátló szedése is hajlamosíthatnak a tünetek megjelenésére.

Az afta több típusa is előfordulhat. A Mikulicz- féle afták viszonylag gyorsan gyógyuló, kicsi elváltozások, amelyek egyesével helyezkednek el a szájüregben. A Sutton- féle afta már hónapokon át tartó kellemetlenséget, fájdalomérzetet is okozhat (nagyobb, 2-3 cm2-es hámhiányok alkotják, amelyek a mélyebb szöveteket is érintik). A Cook -féle afták pedig tűszúrásnyi méretű, csoportosan elhelyezkedő sebek.

Mit tehetünk azért, hogy a kellemetlenséget minél hamarabb megszüntessük, illetve, hogy az afta létrejöttét megelőzzük?

Afta létrejöttének megelőzése, illetve a már kialakult afta kezelése polarizált fényterápiával

Számos tapasztalat mutatja, hogy a Miolite® polarizált fényterápiás eszköz nagyon hatékony az afta kezelésében, gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt. Az afta kifejlődése, tehát a komolyabb fájdalom megjelenése a Miolite® polarizált fénye segítségével megelőzhető. Ezt úgy érhetjük el, hogy amikor észleljük a pici hámsérülést a száj nyálkahártya felületén, akkor azonnal megkezeljük azt a Miolite® fényforrással, ezt követően a kicsi seb szinte azonnal bezáródik, és így megelőzzük a felülfertőződést.

A már kialakult afta esetében napi kétszer 8 perc lámpázás hatására rövid időn belül javulást, gyógyulást fedezhet fel a páciens. A polarizált fénykezelés regenerálja a nyálkahártyát, és megsemmisíti az afta felületén lévő baktériumokat az immunsejtek gyors aktivizálásával. A fehérvérsejtek így sokkal gyorsabban reagálnak és elindulhat az új hám kialakulása. A gyógyító polarizált fény fájdalomcsillapító hatását szinte azonnal érezni lehet. A vörösvértestek megnövekedett oxigénszállító, oxigémegkötő és oxigénmegtartó képessége révén a Miolite® polarizált fénykezelés a sejtek számára több oxigént biztosít. A polarizált fénykezelés mellett érdemes odafigyelni arra is, hogy amennyiben előfordul, hogy időnként afta alakul ki a szájüregünkben, megelőzésképpen ne fogyasszunk csípős, savas élelmiszereket, mellőzzük a rágózást és szedjünk B-vitamin komplexet.

0
    0
    Kosár
    A kosár üresVásárlás